Мадисън Кийс се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на САЩ. Поставената под номер 17 представителка на домакините се наложи с 6:1, 6:3 срещу третата в схемата Джесика Пегула.

Кийс постигна общо пет пробива в двубоя срещу своята сънародничка, продължил само 61 минути.

Пегула успя да пласира едва 6 печеливши удара срещу 21 в полза на победителката, като записа една трета загуба в последните си 14 изиграни двубоя.

Медисън Кийс достигна до финала в Ню Йорк през 2017 година, както и до полуфиналите един сезон по-късно. Американката ще играе в предпоследната фаза във втори пореден турнир от Големия шлем.

Снимки: Gulliver/GettyImages
98 снимки

Следващата съперничка на Кийс ще бъде деветата поставена в схемата Маркета Вондроушова. Шампионката от последното издание на "Уимбълдън" елиминира Пейтън Стиърнс след обрат 6:7 (3), 6:3, 6:2. Двубоят беше изпълнен с пробиви, но чехкинята го приключи още при първата си възможност след точно 133 минути на корта.

Кийс и Вондроушова до момента не са се изправяли една срещу друга.

БТА / Автор: Асен Даскалов