Руснакът Андрей Рубльов, който е на пета позиция в ранглистата на ATP, беше на път да отпадне още на старта, но в крайна сметка постигна много труден успех срещу бразилеца Тиаго Сейбот Вилд със 7:5, 6:4, 3:6, 4:6, 7:6 (10:6).

В дългия тайбрек на петия сет 26-годишният Рубльов изоставаше с 1:4, но успя да направи силен финал.

„Почти се бях предал при 1:4 в края, може би само инстинктът ми ме съхрани. Той игра много добре, удряше топката много чисто и сервираше чудесно, като аз нямаше какво да направя“, каза след мача умореният руснак.

Италианецът Матео Арналди стартира с успех над представителя на домакините Адам Уолтън със 7:6 (5), 6:2, 6:4. "Благодаря на всички, че дойдохте на корта. Знам, че не бяхте тук заради мен, но все пак благодаря", каза Арналди.

Аржентинецът Франсиско Черундоло също продължава във втория кръг след успех над австралиеца Дейн Суини с 3:6, 6:3, 674, 2:6, 6:2 на "Джон Кейн Арена".

Испанецът Хауме Мунар записа успех на старта срещу играещия под неутрален флаг руснак Александър Шевченко с 6:3, 6:3, 6:1.

Игралият на Откритото първенство на София в края на миналата година руснак Павел Котов победи в пет сета французина Артюр Риндеркнеш със 7:5, 6:1, 6:7 (6), 6:7 (5), 6:3 в мач, продължил 4 часа и 46 минути.

Напред продължава и аржентинецът Себастиан Баес, който водеше на американеца Джей Джей Улф с 3:6, 6:2, 6:3, 3:0, когато съперникът му се отказа заради болки.

За втория кръг се класира и чехът Томаш Мачак, който постигна чиста победа над японеца Шинтаро Мочизуки с 7:5, 6:1, 7:5.