Eдин от фаворитите на първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open - Александър Зверев от Германия, продължи към втория кръг на надпреварата. Той се наложи над сънародника си Доминик Кьопфер с 3:1 сета - 4:6, 6:3, 7:6 (3), 6:3.

Зверев допусна един пробив в първия сет и загуби частта. Във втория той спечели едно подаването на съперника си, за да изравни резултата. В третата част всеки взимаше сервиса си, но в тайбрека Зверев, който е номер 6 в света, направи два мини пробива и поведе.

В четвъртата част той отново имаше нужда от само един пробив, за да спечели мача. Германецът пропусна един мачбол, но бе безкомпромисен при втория. Зверев се отчете с цели 19 аса и направи 50 печеливши удара срещу 23 на Кьопфер.

Във втория кръг Александър Зверев е абсолютен фаворит срещу словашкия квалификант Лукаш Клайн, който е под номер 163 в ранглистата на ATP.