Барселона спечели с 1:0 при гостуването си на Атлетик Билбао.

Пред 46 365 зрители на неудобния за всички гости „Нуево Сан Мамес“ каталунците взеха ценни три точки с гол на Иван Ракитич през първото полувреме. Разделя ги головата разлика – 9-3 за Лас Палмас, 7-2 за Барса и 5-1 за Реал.

Барса се изравни на върха с Лас Палмас и Реал Мадрид с по 6 точки след два кръга.

Атлетик пък е предпоследен с нула.

В 5-ата минута гол на Барселона не бе зачетен заради засада.

В 12-ата минута Тер Стеген сгреши с изнасянето на топката, но веднага поправи грешката си, след като отрази силния удар на Бенят.

В 21-ата минута обаче Барселона поведе в резултата. Много добро центриране отляво на Арда Туран отправи топката по посока на Иван Ракитич, който с глава забоде топката във вратата на баските – 0:1.

Двата отбора продължиха да играят атака за атака, на висока скорост и с острота.

В 39-ата минута Адурис стреля силно по земя, но вратарят на Барса Тер Стеген улови.

Отчитайки дъжда, сипещ се в Билбао, домакините продължиха да стрелят отдалеч, но Тер Стеген отрази и шута на Бенят.

В 45-ата минута Меси изведе на голова позиция Арда Туран, но той намери мрежата от външната й страна.

През второто полувреме Барселона бе отборът, който контролираше играта, вкарвайки я в удобно за себе си русло. Меси получи добра възможност за стрелба в 70-ата минута, но би неточно.

В 82-ата и пред Суарес се откри възможност да затвори мача за каталунците, но стреля встрани от вратата.

Бенят опита да изравни, но топката за малко не намери вратата на Барса в 86-ата минута.

В последната атака Луис Суарес направи невероятен пропуск на почти празна врата, но и така Барселона удържа минимална, но ценна победа с 1:0.