Барселона и Атлетико Мадрид завършиха 0:0 в дербито на 35-ия кръг от Ла Лига.

Въпреки множеството голови положения пред двете врати, никой от двата отбора не намери пътя към целта, заради което имат заслуга и двамата вратари Тер Стеген и Облак.

Първото полувреме бе с видимо игрово предимство за възпитаниците на Диего Симеоне, които отправиха цели 6 изстрела към очертанията. Втората част каталунците заиграха по-късно смело, но равностойната игра се запази до края и така сблъсъкът приключи без попадения.

По този начин гостите остават на първо място със 77 точки. Барселона са втори със 75, а Реал Мадрид ще може да оглави класирането, ако утре победи четвъртия Севиля у дома. Андалусийци също имат своите шансове за титла, след като са със 70 пункта, на 4 зад "кралския клуб".

28 снимки

В третата минута Лемар нахлу необезпокоявано в наказателното поле отляво и стреля в близкия ъгъл, но Тер Стеген събра ръцете и краката и изби.

Следващото опасно положение също бе за гостите. В осмата минута Пике фаулира Суарес на границата на пеналтерията и реферът отсъди свободен удар. Изпълнението на уругваеца обаче не бе достатъчно силно и Тер Стеген улови без кой знае какви усилия.

В 19-ата минута Нигес напредна на скорост по левия фланг и пусна прострелно центриране в наказателното, където Кореа засече, но протегнатият крак на Лангле в последния момент предотврати сигурен гол.

Едва в 29-ата минута каталунците отправиха първия си точен изстрел, дело на Гризман от околко 20-25 метра, ала Облак внимаваше.

5 минути по-късно Суарес шутира от почти нулев ъгъл край аутлинията отляво, но Тер Стеген затвори краката и блокира. Това бе пети удар към вратата на домакините. Барселона са едва с един до момента.

В 37-ата минута Караско стреля по диагонала, Тер Стеген спаси, а при добавката отново се намеси по брилянтен начин, боксирайки топката от главата на Суарес.

4 минути след това Барса създаде най-доброто си положение. Меси мина през няколко души, направи рейд от около 20 метра, влизайки отдясно към центъра, потърси близкия ъгъл на Облак, но кълбото мина агонизиращо близо до страничната греда.

В последната минута на първата част Фелипе изскочи от задни позиции и изненадващо за противниковата отбрана отправи силен изстрел, който обаче профуча над очертанията.

В 48-ата минута Луис Суарес стреля много технично с десния крак към левия ъгъл на Тер Стеген, но неточно.

Сержиньо Дест отправи опасно подаване от дясното крило в 61-ата минута, но то бе пресечено от Ян Облак.

2 минути по-късно Алба центрира от левия фланг, Меси се размина с топката, но Мориба ѝ налетя, ала тя мина вдясно от целта. Капитанът на Барселона видя непокрития Пике, който се бе включил в атака секунди след това, но ударът му с глава бе право в ръцете на вратаря.

В 66-ата минута Меси изпълни пряк свободен удар към десния ъгъл, но Облак за пореден път демонстрира брилянтната си класа и отрази.

В 85-ата минута отлично центриране отляво на Жорди Алба намери отскубналия се от отбраната Дембеле, но изстрелът му с глава прелетя над напречната греда.

В последната минута на редовното време Меси завъртя топката към горния десен ъгъл на Облак от пряк свободен удар, но мерникът му изневери с няколко сантиметра.