Барселона допусна нова грешка стъпка в Ла Лига. Каталунците стигнаха само до точка при гостуването си на Гранада в мач от 20-ия кръг. Срещата на „Нуево лос Карменес” завърши 1:1. Люк де Йонг откри резултата в 57-ата минута, а в 90-ата минута Антонио Пуертас изравни. Блаугранас завърши мача с човек по-малко, след като Гави беше изгонен десет минути преди края.

Гранада Барселона

източник: sofascore.com

Гостите имаха няколко добри възможности за отбелязване на гол, но Де Йонг, Дембеле и Ез Абде пропуснаха. Попадението на нидерландския нападател през първото полувреме беше отменен заради засада, а в допълнителното време Анхел Монторо не успя да накаже грешка на Тер Щеген.

Така Барса събра 32 точки и остава на шесто място във временното класиране, докато Гранада е 12-и с 24 точки.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

В 8-ата минута Гави получи отляво и качи топката на главата на Люк де Йонг, който насочи неспасяемо във вратата. Попадението беше отменено заради засада. Намесата на ВАР показа, че в хода на атаката Гави е бил в нередовна ситуация, като става дума за сантиметри. В 17-ата минута Де Йонг можеше да вкара изключителен гол. Нападателят засече от движение с пета пас на Жутгла отляво, но прати топката в аут.

Пет минути по-късно Тер Щеген допусна грешка при изнасянето на топката. Кълбото се озова с Луис Суарес, но ударът на колумбиеца беше блокиран. В 24-ата минута Мия получи пред наказателното поле и беше дръпнат за ръката от Гави. Халфът падна на земята, след което последва удар на Мачис над вратата.

Първата добра възможност за Гранада се откри две минути по-късно. Домакините бързо пренесоха топката отдясно, където беше Мачис. Венецуелецът отправи плътен шут, но Тер Щеген демонстрира добър рефлекс и изби. В 37-ата минута Жутгла стреля над вратата.

Втората част започна с две възможности за домакините, но удари на Кини и Мачис не намериха очертанията на вратата. В 48-ата минута Дембеле също стреля неточно от дистанция.

В 57-ата минута "блаугранас" излезе напред в резултата. Дани Алвеш получи отдясно от Нико и с прецизно центриране елиминира двамата централни защитници, за да може Люк де Йонг с глава да матира Максимиано за 0:1.

Гранада опита да стигне до изравнителен гол в 75-ата минута, когато удар на Молина беше блокиран от Алвеш. Малко след това Ез Абде проби отляво, навлезе навътре, но стреля покрай вратата.

В 80-ата минута Барса остана с човек по-малко, след като Гави получи втори жълт картон и беше изгонен. Испанският национал извърши грубо нарушение срещу Алекс Коядо, което му донесе второ официално предупреждение в мача. Две минути по-късно домакините разиграха след изпълнение на корнер, което доведе до удар на Мия, но Тер Щеген се намеси и спаси.

В 89-ата минута се откри отлична възможност пред Молина, но Лангле блокира топката. Последва изпълнение на корнер, след който топката се отклони в Бускетс и попадна на левия крак на Антонио Пуертас, който от десетина метра с мощен удар матира Тер Щеген за 1:1.

В продължението на мача вратарят на гостите сбърка при изнасянето на топката. Кълбото стигна до Анхел Монторо, който опита да прехвърли Тер Щеген, но вратарят се намеси.

Гранада – Барселона 1:1

0:1 Люк де Йонг (57)

1:1 Антонио Пуертас (90)

Гранада: Максимиано, Кини (84 - Бака), Виктор Диас (68 - Дуарте), Раул Торенте, Нева (84 - Ескудеро), Гоналон (62 - Монторо), Мия, Мачис (68 - Коядо), Пуертас, Молина, Луис Суарес

Треньор: Роберт Морено

Барселона: Тер Щеген, Дани Алвеш, Пике, Ерик Гарсия (54 - Лангле), Жорди Алба, Бускетс, Нико, Гави, Дембеле (82 - Алваро Санс), Жутгла (61 - Ез Абде), Л. де Йонг (61 - Депай)

Треньор: Шави Ернандес